۱۹ دی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

یکی از مسائل مهم برای افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند تصمیم گیری در مورد نوع جراحی بینی از نظر ظاهری است که برخی از افراد طرفدار جراحی بینی فانتزی و عده ای دیگر طرفدار جراحی بینی طبیعی هستند. در ادامه به تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی می پردازیم :

مهم ترین تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی در زاویه ای است که بین لب بالا و نوک بینی وجود دارد. در عمل بینی فانتزی این زاویه حدود ۱۰۵ درجه و بینی مقداری سربالا است اما در عمل بینی طبیعی این زاویه ۹۰ درجه  می باشد.

در جراحی بینی فانتزی بیمار نباید به پزشک برای کوچک تر شدن بیش از حد بینی اصرار کند زیرا ممکن است عملکرد بینی دچار آسیب شود و فرد هنگام با مشکل مواجه باشد.

بهتر است تا انتخاب نوع جراحی بینی طبیعی یا فانتزی را بر عهده ی جراح بینی بگذاریم تا بهترین تصمیم را با توجه به تجربه و مهارت خود برای بیمار بگیرد.

خصوصیات جراحی بینی طبیعی :

این جراحی به صورتی است که کسی متوجه تغییرات انجام شده روی بینی نشود. زیرا این تغییرات جزئی بوده و شامل موارد زیر می شود :

به وجود آوردن قوس کم در بینی

کوچک کردن پره های بینی بدون جابجایی

کوچک کردن بینی به مقدار نامحسوس

خصوصیات جراحی بینی عروسکی یا فانتزی :

طرفداران این نوع جراحی بیشتر خانم ها هستند، زیرا علاقه به کوچک کردن بیش از حد بینی و ایجاد قوس در بینی خود دارند. این موضوع در حالی است که آقایان بیشتر طرفدار بینی طبیعی می باشند. خصوصیات بینی فانتزی شامل موارد زیر است :

به وجود آمدن قوس زیاد در بینی

سربالا بودن نوک بینی

ایجاد تغییر در موقعیت و اندازه ی پره های بینی

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی :

افرادی که قلیان، سیگار و سایر دخانیات را استفاده می نمایند از ۱ هفته قبل از عمل جراحی بینی باید از استعمال دخانیات پرهیز کنند.

در صورت مصرف داروهای ضدانعقاد خون باید از ۱ هفته قبل از جراحی بینی مصرف داروها را قطع شود.

از شب قبل غذایی سبک میل شود و در روز عمل بینی بیمار باید ناشتا باشد.

افرادی که از دندان مصنوعی، لنز چشم یا مواردی از این قبیل استفاده می نمایند قبل از ورود به اتاق عمل باید این موارد را از خود جدا کنند.

بانوان باید قبل از ورود به اتاق عمل، آرایش خود را پاک کنند و بدون آرایش وارد اتاق عمل شوند.

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

نوزده − هفده =