۲۴ آبان

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

در سال های اخیر جراحی زیبایی بینی بین مردم طرفداران بی شماری پیدا کرده است با اینکه درخواست ها برای جراحی بینی طبیعی بسیار زیاد است ولی برخی از مراجعه کنندگان خواستار جراحی بینی فانتزی هستند.

بینی فانتزی عروسکی :

در جراحی بینی فانتزی ، بینی سربالا ، کوچک و کمی قوس دار است. بینی های عروسکی سوراخ های  کوچک و تیغه بینی نازکی دارند.

جراحی بینی فانتزی بین خانم ها طرفداران زیادی دارد ولی این جراحی در بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم ممکن نیست، زیرا امکان بالا بردن سر بینی و کوچک کردن بیش از حد آن وجود ندارد همچنین تغییرات اعمال شده را به خوبی نشان نمی دهد.

افرادی که درخواست بینی فانتزی می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر پس از جراحی  بینی فانتزی از ظاهر بینی خود راضی نبودند برای جراحی ترمیمی با مشکل رو به رو خواهند شد، زیرا در جراحی بینی فانتزی ،بینی بسیار کوچک شده و دست جراح بینی برای جراحی ترمیمی بینی بسته است و تغییرات زیادی را نمی تواند اعمال کند.

عمل بینی فانتزی نیازمند یک بینی استخوانی با پوستی نازک و غضروفی قوی است.

 

جراحی بینی فانتزی

 

ویژگی جراحی بینی عروسکی :

  • بینی کوچک و مقداری قوس متناسب دارد.
  • بینی باریک و سربالا است.

تفاوت بینی عروسکی و بینی طبیعی :

تفاوت بینی عروسکی و بینی طبیعی در میزان زاویه لب و بینی و همچنین قوس بینی است. در بینی فانتزی بینی کمی قوس دارد و فاصله لب و بینی کمی از حد معمول بیشتر است.

بینی فرانسوی :

افرادی که دنبال جراحی بینی فانتزی یا فرانسوی هستند باید در نظر بگیرند که این نوع جراحی بینی به افرادی که صورت بزرگی دارند نمی آید.

بینی نیمه فانتزی :

بینی نیمه فانتزی به بینی گفته می شود که ظاهر وشکل آن ما بین دو حالت فانتزی و طبیعی باشد. در این نوع جراحی بینی قوس بینی از جراحی فانتزی کمتر و از حالت طبیعی بیشتر است.

مدل بینی گوشتی عمل شده :

بینی های گوشتی عضلات ضعیف، پوستی ضخیم، غضروف کم و گوشت زیادی دارند. اغلب افراد بر این باورند که بینی های گوشتی پس از جراحی دچار افتادگی می شوند در صورتی که اگر جراحی بینی گوشتی توسط جراح متخصص ومجرب بینی انجام شود هیچگاه دچار افتادگی نمی شود.

دکتر علیرضا بختیاری

جراح بینی ، جراحی زیبایی بینی

 

 

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

پانزده − دوازده =